Архів позначки: архіви

Протокол допиту Августина Волошина

12 червня 1945 p. – Протокол допиту арештованого президента Карпатської України Августина Волошина слідчим Головного Управління контррозвідки “Смерш”

ПРОТОКОЛ ДОПРОСА

арестованного Волошина Августина Ивановича г. Москва

12 июня 1945 года
Допрос начат – 11.45 -“- окончен – 15.45

Вопрос – Изложите программу УНО – Украинского народного объединения?

Повний текст статті “Протокол допиту Августина Волошина” »

Звернення Проводу ОУН і УВО Закарпаття до населення

Звернення Крайового Проводу Організації Українських Націоналістів і Української Військової організації Закарпаття до населення краю, Буковини та Бессарабії

Листівка (звернення) була виготовлена в другій половині жовтня 1938 р. II відділом (розвідка і контррозвідка) польського генерального штабу з провокаційною метою. Вона мала на меті привернути увагу румунського уряду до проблеми зростання ірредентських (возз’еднавчих) тенденцій в діяльності українського визвольного руху на території Закарпаття і його можливого поширення на підвладні Румунії території Північної Буковини та Бессарабії.

Повний текст статті “Звернення Проводу ОУН і УВО Закарпаття до населення” »

Протокол присяги А. Волошина на посаду Прем’єр-Міністра уряду

Протокол з текстом присяги, прийнятої А. Волошином після призначення його на посаду прем’єр-міністра автономного уряду Підкарпатської Русі

26 жовтня 1938 р., м. Ужгород

ПРОТОКОЛ

Повний текст статті “Протокол присяги А. Волошина на посаду Прем’єр-Міністра уряду” »

Карпатська Україна від передісторичних часів до сьогодні

До 75-річчя проголошення державності Карпатської України та 140-річчя від дня народження о. монс. Августина Волошина видавництво «Ґражда» розробило серію репринтних видань, які є вагомими документальними свідченнями доби державотворчих змагань, героїчної боротьби українського народу за утвердження своєї правди на своїй землі і в цілому світі. Першим з цієї серії є репринтне відтворення звернення у січні 1939 року Української Академії наук Америки до карпатських русинів-українців «Карпатська Україна від передісторичних часів до сьогодні».

Повний текст статті “Карпатська Україна від передісторичних часів до сьогодні” »