Загальні збори філії відбулися 17 березня 1935. Збори відкрив і провадив голова філії п. Стефан Poсоха.

Діяльність празької “Просвіти” від її заснування 9 червня 1934 до 17 березня 1935 виглядає так в числах.

Відбулися і Надзвичайні загальні збори, де була принята зміна статутів на яких засновано в Празі філію “Просвіти” з читальнею і буфетом, останній може замінитися в найкоротшім часі в їдальню “Просвіта” в Празі.

Далі відбулося: 11 Виділових засідань, з того 2 ширші на яких був принятии план діяльнос ти і розділення референтур; 24 членських сходин неділями з 41 рефератом і 64 деклямаціями, Сходини тривали 3-4 години з 60 аж до 100 слухачами (членами); 19 товариських забав зі співами і танцями; 7 різних національних свят з програмою; 4 літературно-дискусінні вечірки; 8 прогульок до околиці Праги; 6 чайових вечірків а товариською забавою; 2 театральні вистави; 3 научні курси (неграмотних і малограмотних горожанської школи та ґімназіяльний, ведення якого потім перебрало Українське Педагогічне Т-во.

Філія має читальню де міститься бібліотека, що має 764 книги Позичено 167 книг (бо ще не було каталогів і не позичалось!), а позичало 107 членів. Ціна бібліотеки коло 1.500- Кч. В читальні є 36 ріжних українських ґазет. Здобуто для “Просвіти” 62 предмети майна (крім бібліотеки!) в ціні біля 2.588- Кч. Вартість всього майна празької “Просвіти” виносить коло Кч: 4.393.30.

При “Просвіті” є буфет, що мав обороту, від його заснування 8.1. до 16.3. 1935, на Кч 2.088.90. Загальний (цілий) оборот празької “Просвіти”, від її заснування 9 червня 1934 до 17 березня 1935, робив суму на Кч: 7.678.80. Слід зазначити, шо празька «Просвіта» не дістала ані сотика державної або якоїсь іншої допомоги. Більші суми, що вплинули до каси була; 1) членські вкладки, 2) добровільні пожертви, 3) з театральних вистав і 4) виступ хору (коляда).

Число слухачів на рефератах було від 1.500 до 2.000, а на театральних виставах від 1.500-1800. Реєстрованих членів має празька “Просвіта” 239, інші є чекателі і прихильники.

“Просвіта” має в центрі Праги гарно заряджену домівку (окраса і меблі – власність “Просвіти”). Хто приїде до Праги, може її відвідати – Адреса: Прага І., На Перштінє ч. 11. Домівка “Просвіти” є відчинена вже від 7 години рано аж до пізньої ночи.

Денно домівку “Просвіта” відвідують аж 100 осіб, в більшості! безробітні члени в Підкарпаття.

Соціяльно “Просвіта” помагала своїм членам таким способом:

  • на миколаївськім вечірку було розділено деяким членам даровані одяги і взуття;
  • дано цілу зиму зовсім бідним членам безплатний нічліг;
  • кілька раз була делегація на Міністерстві соціальної опіки, Червонім Хресті, Канцелярії Президента і по різних соціальних установах, де було багато наобіцяно, але потім скінчилося без успіху, бо всюди було говорено нашій делегації, що вони не знають, що зі своїми людьми робити, а не ще з нашими.

Культурно “Просвіта” зробила для своїх членів дуже багато, як також для всіх празьких українців – своїми научними курсами, сходинами, рефератами і театральними виставами.

На загальних зборах була висловлена Виділом щира подяка всім, хто спричинився до розвитку “Просвіти”. А далі загальні збори відступаючому голові філії п. Стефанові Рососі одноголосно уділили признання і протоколярну похвалу за його заслуги при заснуванні і розвитку празької “Просвіти”.

На зборах була одноголосно принята офіціальна кандидатка, яку поставив відступаючий Виділ, а то: голова – Петро Бедей, студ. техн., І містоголова – Др. Ярослав Бойчук, II містоголова – Мартин Штімац, секретар – Юрко Біланинець, заступ, секр. – Микола Небесник, студ. філос., скарбник – Михайло Бобонич, студ. філос, бібліотекар – Іван Густий, господар – Василь Січик, члени: Іван Мічак та Іван Кампів.

Голова Ревізійної Комісії – Стефан Росоха, студ. філос., члени: Іван Русняк і проф. Б. Мартос.

Збори закінчилися з доброю надією на будуче!

Джерело: журнал “Пробоєм”, ч. 3-4 (березень-квітень) 1935