Архів позначки: Карпатська Січ

Вікентій Шандор: Армія і Карпатська Січ

Зі спогадів Вікентія Шандора

У період федеративної державності армія була загальнодержавною і підпорядкованою Міністерству національної оборони у Празі (як і за першої республіки).

Головнокомандуючим 12-ї дивізії в Карпатській Україні був бригадний Генерал Олег Сватек (вбитий німцями у жовтні 1941 p.), начальником штабу до 9. 1. 1939 року був пполк. ґен. штабу Ланґ, потім пполк. ґен. штабу Фішера, штаб дивізії знаходився у Сваляві. Генерал Сватек, як і багато чеських офіцерів, прихильно ставився до Карпатської України та її уряду.

Повний текст статті “Вікентій Шандор: Армія і Карпатська Січ” »

Постанови ІІ-го крайового з’їзду ОНО “Карпатська січ”

З II Краєвого Січового З’їзду О.Н.О. “Карп. Січі”

В Хусті, 19.02.1939.

ПОСТАНОВА II. З’ЇЗДУ ОНО КАРПАТСЬКА СІЧ В Хусті

1.Спираючись на традиції II. з’їзду народовецької молоді в Мукачеві і в липні 1924 та першого з’їзду Січей в жовтні 1938 p.,
Написано рукою сірим олівцем. * Має бути 1934 р.

Карпатська Січ твердо стоїть на ґрунті ідеології, програми і організаційних принципів Українського Націоналістичного Руху.

Повний текст статті “Постанови ІІ-го крайового з’їзду ОНО “Карпатська січ”” »

Іван Кедюлич: Карпатська Січ і сучасне політичне положення

Реферат виголошений на II. З’їзді ОНОКС

В 1918 p. розпалася Австро-Угорська монархія Український нарід під Карпатами, подібно, як і інші народи стремів до створення своєї державности. Тому, що за Карпатами вже існувала Українська Держава, він проголосив на своїх з’їздах злуку з Україною. Вороги його одначе з цим не погодилися і спільним наступом розбили нас. Наша країна припала чехам (текст конфіскований чехо-словацькою цензурою – прим. 1939)

Повний текст статті “Іван Кедюлич: Карпатська Січ і сучасне політичне положення” »

Інформація пресової служби про діяльність Карпатської Січі

“Карпатська Січ” – Організація Народної Оборони “Карпатська Січ” в Карпатській Україні – прийняла назву, яка зв’язана з українською традицією Запорозької Січі на Дніпрових порогах.

Комендантом Карпатської Січі є Дмитро Клемпуш, наймолодший з трьох ясінських братів, що під час визвольних змагань “Гуцульської Республіки” відіграли визначну ролю в будові Української Соборної Держави.

Повний текст статті “Інформація пресової служби про діяльність Карпатської Січі” »