Архів позначки: Лев Прхала

Василь Гренджа-Донський: 6-го березня 1939

Десь біля полудня поїхав Степан Клочурак до Праги, здається, був визваний туди. Чого він туди поїхав – ніхто не знає, але й не питається. Він і перед тим був тижнями в Празі.

Розв’язка прийшла сама вечором, коли почули ми вісті з празького радіо. Одна вістка впала між нас як бомба. Президент Гаха позбавив Юліяна Ревая виконування міністерських функцій, а міністром господарства назначив Степана Клочурака. Клочурак, як секретар аграрної партії, добре знався з Бераном, лідером чеських аграрів.

Повний текст статті “Василь Гренджа-Донський: 6-го березня 1939” »

Василь Гренджа-Донський: 1 березня 1939

1-го березня 1939

Наші патріоти в Празі, Брні і Пільзні зібрали на “Карпатську Січ” сто тисяч чеських корон. Закуплено за ту суму сто п’ятдесят повних одностроїв, включно до чобіт, білизни й плащів. Вже й одягнено людей. З уніформою, що мали раніше, маємо три сотні вповні умундированих січовиків у Хусті.

Сотні умундирувались без допомоги, купили собі самі однострій, хто тільки мав можливість. На Гуцульщині, в Сваляві, в Березному сотні умундированих січовиків, частинно із власних засобів, частинно з допомоги місцевих українських організацій та збірок.

Повний текст статті “Василь Гренджа-Донський: 1 березня 1939” »

Карпатська Україна: 26-го січня 1939

Зі спогадів Василя Ґренджі-Донського

26-го січня 1939

Набігають телеграфічні і писемні протести від українців цілого світу проти іменування третім міністром чеха генерала Прхалу.

Наша провінція буриться. Ані чути не хочуть про Прхалу. Це нашому урядові додає сили провадити боротьбу далі.

Але й вороги не сплять. Русотяпи знайшли собі в Прхалі нову опору. Політичні партії ми розпустили, але мадяроно-русотяпи політикують далі в читальнях “Общества Духновича”.

Повний текст статті “Карпатська Україна: 26-го січня 1939” »

Августин Волошин про призначення Прхали міністром Карпатської України

Інтерв’ю прем’єр-міністра Августина Волошина газеті “Нова свобода” про його ставлення до призначення празьким урядом генерала Л. Прхали третім міністром Карпатської України

Редактор “Нової Свободи” мав нагоду говорити з паном прем’єром Карпатської України, д-ром А. Волошином, про демонстрації в Хусті, влаштовані проти іменування третім міністром нашої влади генерала Прхали і записав собі ось такі примітки пана прем’єра щодо цих демонстрацій:

Повний текст статті “Августин Волошин про призначення Прхали міністром Карпатської України” »