Архів позначки: Олександр Пагіря

Гібридна війна в Карпатській Україні

Як українське питання стало розмінною монетою під час розчленування Чехословаччини у 1938-1939 рр.

Напевно ще тільки лінивий не порівнював дії російського президента Владіміра Путіна в Україні із зовнішньою політикою Адольфа Гітлера напередодні Другої світової війни. Як один, так й другий виступали проти домінуючої системи міжнародних відносин з метою перекроювання територій і сфер впливу у Європі на свою користь. З іншого боку, сучасна політика країн Заходу щодо агресії Росії в Україні часом нагадує лінію на умиротворення нацистської Німеччини, яку проводили Франція та Велика Британія у 1938-1939 рр. Її кульмінацією стала сумнозвісна Мюнхенська конференція, що призвела до дезінтеграції Чехословаччини.

Повний текст статті “Гібридна війна в Карпатській Україні” »

Охорона кордону Карпатської України

Важливим напрямком діяльності відділів Карпатської Січі стала участь у захисті кордонів Підкарпатської Русі від нападів угорських та польських диверсійно-терористичних груп. Їхня спільна диверсійна акція на території Карпатської України в жовтні 1938 — лютому 1939 р. мала на меті дестабілізувати суспільно-політичне та військове становище в краї, послабити владу автономного уряду А. Волошина і тим самим підготувати ґрунт для перерозподілу територій та встановлення угорсько-польського кордону в Карпатах.

Повний текст статті “Охорона кордону Карпатської України” »

Між війною та миром: відносини між ОУН і УПА та збройними силами Угорщини (1939–1945)

Книга розповідає про військово-політичні відносини між українським підпіллям та УПА й угорською армією у роки Другої світової війни. На основі широкого кола джерел різноманітного походження простежується еволюція українсько-угорських стосунків від часу окупації угорськими військами Карпатської України у березні 1939 р. до виходу Угорщини з війни у квітні 1945 року.

Повний текст статті “Між війною та миром: відносини між ОУН і УПА та збройними силами Угорщини (1939–1945)” »

Озброєння Карпатської Січі

Найбільшою проблемою, яка постала перед Карпатською Січчю як військовою організацією від самого початку її заснування, була відсутність зброї, необхідної для захисту від нападів терористів, підтримки громадського порядку та спокою в Карпатській Україні, проведення бойових вишколів.

Повний текст статті “Озброєння Карпатської Січі” »