Архів позначки: Олександр Сливка

Язиковий хаос

Як «Языковый вопрось» вирішували селяни

Підкарпаття, по-сьогоднішньому Закарпаття, на мирному договорі в Парижі 10. ІХ. 1919 р. як автономна частина під назвою «Подкарпатська Русь» було приєднано до Чехословацької республіки, яка утворилась на руїнах Австро-Угорщини.

Чехословацький уряд, в інтересі чехів і чехізації, від самого початку почав застосовувати на Підкарпатській Русі лозунг, вживаний вже в стародавньому Римі до народження Христа – «роз’єднуй і володарюй» (divide et imptra).

Повний текст статті “Язиковий хаос” »

Комуністична демонстрація в Хусті, 1 травня 1929 р.

Комуністи 1-го «Мая» влаштували демонстрації в Хусті: піднімали з сусідніх сіл бідноту і вели до Хуста. Вранці з червоним полотенцем на тичці, організовано, співаючи «бойові» пісні, приходили і ставали на площі напроти готелю «Коруна» (сьогодні «Верховина»). Між ними немало й босих, переважно жінок.

Повний текст статті “Комуністична демонстрація в Хусті, 1 травня 1929 р.” »

У Липовець до Божук Миколаї

Я гімназист VI-го класу Хустської гімназії, з Божук Миколаєю познайомився в Драгові, готуючи самодіяльну театральну виставу, в кінці грудня 1927 року. Вона в Драгові учителювала.

Повний текст статті “У Липовець до Божук Миколаї” »

«Автономна» Підкарпатська Русь. Народження і трагічний кінець Карпатської України

«Автономна» Підкарпатська Русь

Багатостраждальне Закарпаття протягом століть належало чужим державам: Угорщині, васалу Туреччини Семигородщині, Австрії, а з 1867-го до осені 1918-го рр. – Австро-Угорщині.

Повний текст статті “«Автономна» Підкарпатська Русь. Народження і трагічний кінець Карпатської України” »