Архів позначки: Польща

Проект диверсійного плану польського ГШ на Підкарпатській Русі

План польського Генерального штабу щодо здійснення нової диверсійної операції на території Підкарпатської Русі

Проект диверсійного плану на Підкарпатській Русі

Загальний план

У зв’язку з відмовою Угорщини збройним шляхом зайняти решту Закарпатської Русі, а також через прийняття нею нового способу домагання приєднання цих земель, тобто, виключно дипломатичним шляхом, існують побоювання, що у процесі конкретного розв’язання питання існуючі зараз проугорські настрої місцевого населення можуть з часом ослабнути, а три основних чеських політичних фактори, якими є українофільський уряд Волошина, вплив Праги і військово-політичний режим, можуть на цьому тлі стабілізуватися і зміцніти морально і організаційно.

Повний текст статті “Проект диверсійного плану польського ГШ на Підкарпатській Русі” »

Августин Волошин: Страх о Підкарпатську Русь

Пан Авґустин Волошин, которого статтю тут поміщаєме, є одним із найстарших а найчільніших політичних робітників на Підкарп. Руси. У свого народа є облюблений і поважаний, бо є готовим до жертв, провідником в найтяжчих часах народної неволі.

Сьогодні є п. А. Волошин разом із п. Мих. Бращайком вождем єдної із найчільніших руських партій — «Руської хліборобської партії». В тих то днях приїхав він до Праги, оби з іншими політичними провідниками лояльних партій Підкарп. Руси переговорював із правительственними діятелями о будучой правительственной більшости в тім краю.

Повний текст статті “Августин Волошин: Страх о Підкарпатську Русь” »