Архів позначки: Сергій Єфремов

Зі спогадів полк. Єфремова: значення Карпатської Січі

«Організація Народної Оборони Карпатська Січ» та «Національна Оборона Карпатської України» перестали існувати, але ідея власної збройної сили жиє і буде жити доти, доки буде існувати українська нація.

Карпатська Україна як самостійна Держава українського народу за Карпатами існувала лише два дні: 15 та 16 березня 1939 р., але існувала фактично й юридично, бо елементи державності – влада, територія й населення –знаходилися в руках вибраного народом уряду та його армії – «Національної оборони Карпатської України».

Повний текст статті “Зі спогадів полк. Єфремова: значення Карпатської Січі” »

Що писала європейська преса про бої в Карпатській Україні

«Сильні світу цього» не бачили й не чули, чи то – не хотіли бачити й чути, що робилося в березні 1939 р. на Карпатській Україні. На доказ цього приведу нижче голоси тогочасної європейської та української преси, яка живо реагувала на події в Карпатській Україні.

Повний текст статті “Що писала європейська преса про бої в Карпатській Україні” »

Зі споминів полковника Єфремова

Розклав я на столі мапу, яку приніс із собою. Схиляємося над нею. Пояснюю, де проходить бойова лінія. Вказую на те, що, на мою думку, мадяри ведуть наступ трьома клиновими групами, просовуючись уздовж залізничних шляхів при допомозі панцерних потягів, які підтримують наступ їхньої піхоти та швидких відділів (на роверах та мотоциклах).

Повний текст статті “Зі споминів полковника Єфремова” »

Зі спогадів полковника Єфремова

Із розмови з полк. Гузарем я довідався, що ні з Перечином, ні з Великим Березним, а також із Свалявою ще не наладнаний зв’язок.

Повний текст статті “Зі спогадів полковника Єфремова” »