Архів позначки: УНО

Василь Гренджа-Донський: 1 березня 1939

1-го березня 1939

Наші патріоти в Празі, Брні і Пільзні зібрали на “Карпатську Січ” сто тисяч чеських корон. Закуплено за ту суму сто п’ятдесят повних одностроїв, включно до чобіт, білизни й плащів. Вже й одягнено людей. З уніформою, що мали раніше, маємо три сотні вповні умундированих січовиків у Хусті.

Сотні умундирувались без допомоги, купили собі самі однострій, хто тільки мав можливість. На Гуцульщині, в Сваляві, в Березному сотні умундированих січовиків, частинно із власних засобів, частинно з допомоги місцевих українських організацій та збірок.

Повний текст статті “Василь Гренджа-Донський: 1 березня 1939” »

Інформація про створення Проводу УНО

ІСТОРИЧНИЙ ДЕНЬ ІМЕНУВАННЯ ПРОВОДУ УНО

День 18 січня стане історичним. Того дня оснувалась єдина партія нашого народу по цей бік Карпат: Українське національне об’єднання (в скороченні УНО). Наш народ, що був поневолений віками, не мав дотепер змоги створити всенародню єдність. Його чужинці роздирали на шматки, розбивали на партії, щоб обезсилювати його, та щоб над ним панувати.

Та ось прийшло велике наше воскресіння і народ, позбавившись зрадників і запроданців, заложив свою Державу, а тепер, під проводом вже історичної Центральної Ради, заложив і свою партію, з’єднавши в ній творчі сили нашого народу.

Повний текст статті “Інформація про створення Проводу УНО” »

Спомини про Карпатську Україну: 11березня 1939

Зараз після обіду зійшлись соймові посли на спільне засідання з проводом УНО.

Федір Ревай зреферував про політичну ситуацію останніх 24-ох годин і заявив, що комусь він стоїть на дорозі. Прага зажадала, щоби він уступив з керівництва УНО. Тому, що стоїмо на базі авторитаризму, він добровільно не уступає, але голова Національної Ради, який є рівночасно і головою партії УНО, може його відкликати.

Повний текст статті “Спомини про Карпатську Україну: 11березня 1939” »

8 березня 1939 у спогадах Василя Ґренджі-Донського

8-го березня 1939

Засідання Української Національної Ради та Українського Національного Об’єднання триває далі з послами Сойму, які майже в повному числі далися змобілізувати і прибули до Хуста.

Напруження нестерпне, неначе бочка із стрільним порохом, тільки іскру вкинути. Як тільки довідалась наша провінція про усунення міністра Ревая і нового призначення генерала Прхали, то буквально буриться.

Повний текст статті “8 березня 1939 у спогадах Василя Ґренджі-Донського” »