РОМАНЮК Леонід

Романюк Леонід

Романюк Леонід

У чехословацький період працював у філії Підкарпатського банку в Мукачеві. Як людина з вищою освітою, просвітянин, Леонід Романюк часто виступав у селах із лекціями, допомагав редагувати просвітянський часопис «Світло», брав активну участь у роботі багатьох мукачівських культурно-освітніх організацій.

У часи автономного уряду Підкарпатської Русі – Карпатської України в Хусті організував у міністерстві господарства торговельний відділ і як експерт їздив із міністром господарства Юліаном Реваєм по округах вивчати потреби населення у відбудові шляхів сполучення і мостів, експорту лісу, харчових продуктів.

Коли в грудні 1933 р. у Празі була утворена Державна господарська рада Чехословаччини, від Карпатської України до неї ввійшло 5 представників, серед яких поряд із Степаном Клочураком, Вікентієм Шандором та іншими був і Леонід Романюк.

У січні 1939 р. він став членом чесько-українського товариства, 12 лютого того ж року обраний послом сойму Карпатської України, а на засіданні сойму – його писарем. У березні 1939 р. він був включений до складу урядової делегації на економічні переговори в Берлін. Після окупації Карпатської України опинився в еміграції, зокрема у Сполучених Штатах Америки, а потім Канаді, де 1983 р., був обраний почесним членом Братства «Карпатська січ» в Торонто.

*

Джерело: Довганич Омелян Дмитрович. Карпатська Україна в боротьбі за незалежність: репресії проти її обронців та керівників /Післямова Миколи Вегеша. – Ужгород: Ґражда, 2007. – 140 с.