ДОВБАК Адальберт Іванович

Довбак Адальберт

Довбак Адальберт

Народився 1907 р. у с. Веряці Виноградівського району в родині селянина. Вчився у місцевій народній школі, відтак вступив до Берегівської гімназії, яку закінчив 1927 р. За деякими даними, два роки працював учителем, потім вирішив здобути духовну освіту. 1929 р. вступив до Ужгородської духовної семінарії, яку закінчив 1933 р. Тут його вчителями були відомі діячі греко-католицької церкви. 1934 р. висвячений на священика і направлений на роботу в с. Великі Лучки Мукачівського району. Одночасно був парохом і в Мукачеві. Через деякий час був переведений у с. Гукливий Воловецького району. Та й тут недовго працював.

1937 р. Адальберта Довбака перемістили в с. Ізки Міжгірського району, де працював майже все життя. У селі активно діяв місцевий осередок «Просвіта», тому не випадково 12 лютого 1939 р. Довбак був обраний послом сойму Карпатської України і взяв участь у його засіданнях 15 березня 1939 р. Це була найвідоміша сторінка його громадської діяльності.

Помер у с. Ізках 1988 р., де й похований.

*

Джерело: Довганич Омелян Дмитрович. Карпатська Україна в боротьбі за незалежність: репресії проти її обронців та керівників /Післямова Миколи Вегеша. – Ужгород: Ґражда, 2007. – 140 с.