«Можна чітко проводити паралелі між самопожертвою майданівців взимку цього року і героїзмом активістів Карпатської України у березні 1939 року, – переконаний дослідник історії з Ужгорода Володимир Кришеник. – Молодь, яка на наших очах не боялася йти під кулі снайперів у центрі Києва, боролася за право жити у гідній державі. А майже беззбройні юні карпатські «січовики» билися з окупантами, мріючи про становлення їхньої Української держави зі столицею у Хусті».
У рамках спецпроекту «Карпатська Україна» ведучий програми відвідав чимало місць на Закарпатті, де творилася історія Українського державотворення. Також Вахтанг Кіпіані поспілкувався з дослідниками, висновки яких дозволяють по-новому оцінити весь масштаб героїзму захисників Карпатської України, а також замислитися про помилки, що їх припустилися керівники цього державного утворення українців у Карпатах.
Глядачі «Історичної Правди» зможуть також почути спогади вихованок сиротинця, що його власним коштом утримував Президент Карпатської України Августин Волошин. Попри похилий вік вихованки сиротинця Волошина донині зі сльозами згадують доброту греко-католицького священика отця Августина, якого вони називали (і дотепер називають) не інакше, як татком.
Джерело: Історична Правда
Trackbacks/Pingbacks