Про важливість та пекучу потребу радіостанції для Підкарпаття не буду говорити, бо це кожному ясно і зрозуміло. Згадаю тут коротко про боротьбу за неї, яка вже ведеться так довго. З того часу у Словаччині поставлено три радіостанції. Ходять чутки, що й призначену ніби для нас радіостанцію, мають побудувати не на Підкарпатті, а десь у Словаччині.
І це може статися, бо насамперед чех і словак, а «русин» почекає … Інакше в «демократичній» державі не можливо. Навіщо будувати українцям радіостанцію, хіба їм не досить того, що з них так дбайливо збирають податки в різних видах, а до того ще й дерево, сіль… Чи не вистачить їм цього?
Розумахи попи, прихильники «Неділі» відразу це зрозуміли й тому в своїй попівській або ще інакше комблінарській «Неділі» перші виступили проти української радіостанції. Як відверто самі признаються, вони не могли би потім слухати Радіо-Будапешт, а Будапешт цим попам важливіший, ніж українська підкарпатська радіостанція.
Джерело: Ф. Рущак, журнал “Пробоєм”, 1936. – № 2. – С. 26
З книги: Стилос проти стилетів: Карпатська Україна у журналі «Пробоєм» (1934-1943) /Упорядкування, передмова та примітки Леся Белея; Дизайн серії Надії Пономаренко. – Серія Ucrainica: ad fontеs. Книга 5. – Ужгород: Ґражда, 2009. – 232 с.: іл.