Цими днями має відбутись святочне створення першого сойму нашої молодої держави. Не мушу пригадувати, яке велике значення має сойм і які великі впливи може мати він не лише на стан держави, але й на стан церкви та релігії.

Всі священики і вірники повинні в цих великих днях гарячо молитись і випрошувати у Господа Бога обільних ласк і світла божого для членів нашої влади і першого нашого сойму, котрі мають видавати закони не тільки відносно державного життя, але й відносно церкви.

В особливіший спосіб поручаю і заряджую, щоб у день створення сойму – точна дата буде оголошена в радіо – у всіх парохіях нашої єпархії на автономній території Карпатської України всечестиві отці духовні відправили службу божу; наперед треба повідомити вірників і місцеві уряди.

Рівно ж заряджую, щоб із тої світлої нагоди всі дзвони по наших церквах дзвонили на навечеріє отворення сойму через чверть години й у самий день створення сойму по службі божій – також через чверть години.

Дионісій, єпископ, апостольський адміністратор.

10 березня 1939 р. – Розпорядження єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії в Хусті Дионісія про урочисте відзначення в церквах відкриття Сойму Карпатської України

Джерело: Вісник. – 1939. – № 5. – С 40-41. Тернистий шлях … – С 245.