Пресова служба влади Карпатської України уповноважена опублікувати наступний ЗАКЛИК до емігрантів з Карпатської України, колишніх членів І Центральної Української Національної Ради та Українського Національного Об’єднання (УНО).

Українське населення Карпатської України, зокрема від жовтня 1938 року, зрозуміло велику важливість політичного об’єднання. Зліквідувавши партії, під проводом Національної Ради утворило могутну всенародну політичну організацію Українського Національного Об’єднання (УНО). Тільки при такому розумінні справи, при такій дисциплінованості могло карпатоукраїнське населення сконсолідувати свої сили, провести маніфестаційні вибори й бути прикладом для інших українських земель.

Щоб і тепер на еміграції не бути розпорошеними, але, щоб творити певну сконсолідовану силу, закликаємо Вас знов до єдності, до згоди, що Ви вже на Рідній Землі виявили. Карпатоукраїнська еміграція, хоч і є наймолодшою українською політичною еміграцією, повинна бути своєю карністю, організованістю й надалі прикладом для інших, згуртувавшись під один Провід і йому неодмінно підпорядкувавшись. Бо тільки так можна поліпшити власну долю на еміграції й ступити на шлях здійснення віками вимріяної мети.

Як відомо, в Німеччині й Протектораті існують тільки два організовані українські політичні рухи: націоналістичний і гетьманський. Обміркувавши зовнішні й внутрішні відносини Української Нації, а зокрема її карпатської гілки, прийшли ми до переконання, що карпатоукраїнська еміграція повинна корпоративно вступити до Українського Національного Об’єднання.

Тому влада Карпатської України звертається з оцим до кожного колишнього члена Національної Ради або УНО і до всіх прихильників та допоручає вступати в члени УНО, що існує вже віддавна на території Німеччини, в Протектораті Чехія й Морава саме тепер створилось, а в Словаччині є в стадії організування.

Еміграція, серпень 1939 р.
ВЛАДА КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ

Джерело: «Пробоєм», 1939. – № 10. – С. 89