ІНСТРУКЦІЇ ВСІМ ОКРУЖНИМ, РАЙОНОВИМ ТА МІСЦЕВИМ КОМАНДАМ

Вибори для нас – це великий політичний чин, що має доказати силу й самостійність КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ. Тому треба нам до цьої великої справи підійти з особливо святочним почуттям.

В тій цілі.

1) В суботу 11 лютого в год. 4-й вечером всі мусять припинити всяку працю та переодягнутись у святочний одяг, щоб вже о год. 5-й бути біля церкви.

2) Січовики приходять організованим відділом.

3) Точно в год. 5-30 дзвонитимуть дзвони і заповідять святочну хвилю – “ХВИЛЮ ВОЛІ НАРОДУ”, що йде до виборів, щоб вибрати перший свій законодатний сойм.

4) Враз з дзвонами мусять на видніших верхах вогні, щоб своїм світилом заповісти волю народу. Отже “ВОГНІ ВОЛІ” мусять загоріти враз з дзвонами по всій КАРПАТСЬКІЙ УКРАЇНІ.

5) Дзвони дзвонять чверть години. Коли вони замовкають – один із січовиків читає виборче слово.

6) Після слова – знову дзвонять дзвони протягом чверть години.

7) Після дзвонення похід усіх через село.

8) В неділю рано в год. 7-30 січовики машерують селом – як теж дають п’ять стійкових до виборчого льокалю, щоб берегти порядку.

9) В год. 8-й дзвонять дзвони на знак, що вибори почалися.

10) Січовики організовано – перші йдуть до виборчого льокалю й віддають голоси. Відтак ідуть у село та накликають людей, щоб йшли голосувати.

11) священники мусять відправити Богослуження в наміренні успішних виборів.

12) Після Богослуження заклик до людей, щоб усі йшли голосувати.

13) По закінченні виборів – перечисления голосів. Вивісити білий прапор перемоги і – дзвони б’ють чверть години – на знак закінчення виборів.

Всі команданти в суботу мусять наказати січовикам, щоб на видніших місцях, на верхах розклали великі ватри “ВОГНІ ВОЛІ”.

Вогні мусять бути великі й горіти одну годину.

Вогні мусять загоріти в час 5-30.

Команданти мусять розіслати січовиків по селі, щоб в год. 4-й люде заперестали праці і спішилися біля церкви.

СЛАВА УКРАЇНІ! КОМАНДА О.Н.О. “КАРПАТСЬКА СІЧ”

Хуст, дня 8.2.1939.

Джерело: Архів УСБУ в Закарпатській області. – Ф. 5. – Спр. 159. – Т. 1. – Конверт № 1. Машинопис. Друкований примірник.