14.03.1939 – Запис телефонної розмови МЗС ЧСР із чехословацьким делегатом у спільній чехословацько-угорській комісії щодо вторгнення угорської армії на територію Карпатської України

Запис

Об 11.45 год. телефонує посольський радник Фіша, що за твердженням Телекі, Угорщина з великим інтересом спостерігає за словацьким питанням, однак уважає останні події суто внутрішніми і не планує у них втручатися.

На підкарпато-русько-угорському кордоні угорський уряд однак був змушеним здійснити певні безпекові заходи військового характеру.

Ми звернули увагу посольського радника Фіша, що маємо повідомлення про те, що угорське військо увійшло на територію Підкарпатської Русі і зайняло села Підгоряни, Кольчино і Загір’я, і попросили його звернути на це увагу угорського Міністерства закордонних справ, з тим, що ми перевіряємо ці повідомлення.

14 березня 1939 року
Д-р Крно

Отримують:
Кабінет,
п. посол д-р Крно,
п.урядовий делегат д-р Звршковец,
секція ІІ

Arсhiv MZV. II sekce (1918–1939). III řada. Kart. 458. Копія. Машинопис. Переклад із чеської.

Запис телефонної розмови МЗС ЧСР щодо вторгнення угорської армії на територію Карпатської України

Запис телефонної розмови МЗС ЧСР щодо вторгнення угорської армії на територію Карпатської України

Джерело: Пагіря О. Карпатська Україна в документах Другої Чехо-Словацької республіки: у 2 кн. / перекл. із чеської Ірина Забіяка; картограф Дмитро Вортман. – Львів: Україна Модерна; Видавництво Українського Католицького Університету, 2020