1.03.1939 – Запис телефонної розмови між особистим секретарем прем’єр-міністра Карпатської України С. Клочураком і канцелярією президента ЧСР щодо скликання Сойму.

Запис від 1 березня 1939 року

Телефонує о 14 год. особистий секретар голови уряду Підкарпатської Русі Клочурак із Хуста, що пан голова уряду д-р Волошин доповнює свою вчорашню телеграму у тому, що, якщо можливо, він просить, щоби пан президент республіки скликав Сойм Підкарпатської Русі на засідання до Хуста на 11 березня ц.р., оскільки з технічних та інших причин для них цей день був би найзручнішим.

Це повідомлення прийняв референт і попросив д-ра Шкарвана, який мав інспекційну службу, щоб о 15 год. він подзвонив панові міністру д-ру Гавелці до Ради міністрів; що й зроблено о 15 год. 10 хв. Пан міністр відповів, щоб ми поки що нічого не робили, поки він не повернеться до канцелярії. Також, якщо б вони знову дзвонили, ми мали відповісти, що у цій справі рішення прийме сам пан президент.

Пан доц. д-р Клімент поінформований.

О 18 год. 40 хв. знову зателефонував секретар Клочурак і питав, чи прийняв уже пан президент республіки рішення.

Я відповів, що ще ні і що ми негайно повідомимо, коли це станеться.

Підпис
Канцелярія президента республіки
Надійшло: 2 березня 1939 року

Запис телефонної розмови між Степаном Клочураком і канцелярією президента ЧСР

Запис телефонної розмови між Степаном Клочураком і канцелярією президента ЧСР

Archiv KPR. Inv. č. 929. PR 74/39. Оригінал. Машинопис. Переклад із чеської.

Джерело: Пагіря О. Карпатська Україна в документах Другої Чехо-Словацької республіки: у 2 кн. / перекл. із чеської Ірина Забіяка; картограф Дмитро Вортман. – Львів: Україна Модерна; Видавництво Українського Католицького Університету, 2020.