Публікація в пластовому часописі “Карпати”

Живемо в часі, коли частина українського народу під Карпатами ступає тернистими дорогами до кращої будуччини. Доганяємо те, що під тисячелітним мадярським ярмом втратили. Боремося, щоби встати в ряди культурних і щасливих народів Европи…

На всіх боках боротьба, змагання, невтомна праця… Йде бій, у якому стануть переможцями лише ті, котрі є сильними, з якими будуть числитися і другі сильні.

Всі хочемо бути сильними, ніхто не бажає бути слабим. Тому потребуємо сильних членів нації, які б мали тверді характери.

Потрібні нам такі члени нації, якими відвага, вперта праця, ясний розум переможуть всі труднощі й приведуть до Відродження Рідного Краю.

Або яснійше скажім собі: треба нам героїв, а не пустих з’їдачів хліба. Потрібні нам не вічні співці гарних дівочих очей і солодких устоньок, але невтомні борці за краще завтра. Потрібні нам борці, які ведуть завзятий бій, а не миряться з ударом нанесеним ворогом.

І коли так запитаємося, хто найбільше може спричинитися до того, щоб наш нарід мав завзятих борців, то відповідь буде: ми молодь! Наш нарід потребує борців, які гордо боротимуться, за інтереси, за права, за мову українського народу.

Такими борцями маємо статися всі українські юнаки й юначки.

Ми ще замолоду маємо боротися за свій нарід, ще в молодечім віці маємо звертати увагу на виховання себе, щоб бути достойними дітьми Батьківщини. А таким є кожен хто жертвується для рідного народу тілом і душею.

Український нарід на нас чекає! То ж приготовляймось!

Джерела:

  1. Карпати: часопис пластової молоді (Берегово). – 1938. – Ч. 3-4. – С. 1. (оцифрування пл.сен. Юрій Юзич, ОЗО)
  2. Архіви Пласту