9 лютого – день пам’яті українського художника-графіка, іконописця, декоратора та громадсько-політичного діяча Михайла Михалевича (22 липня 1906, Київ – 9 лютого 1984, Філадельфія, США).

По матері він походив з козацького роду оборонців Батурина. Здобув освіту у Київському художньому інституті (1924-1928), навчався у Празі у Вищій художньо-промисловій школі (1934-1936) та Празькій Академії Мистецтв (1937-1938), що підготували плеяду українських митців та борців за українську державу.

З початку1940-х років М. Михалевич був членом ОУН, очолював відділ мистецтв. А також мистецьку референтуру вищого командування Карпатської Січі у 1939 році. Власне, як художник він найбільше відомий своїми плакатами, присвяченими боротьбі Карпатської України проти угорських і польських загарбників.

Михайло Михалевич - визначний український художник

Михайло Михалевич – визначний український художник

З 1944 року М. Михалевич жив у Німеччині, викладав ужиткове мистецтво у таборах для переміщених осіб та розписував іконостаси. А з 1950 року — в США, де був активним учасником національно-культурного житті української громади до своєї смерті в 1984 році. Він був ініціатором заснування православної церкви св. Володимира і Ольги у Сент-Полі (шт. Міннеаполіс) і розписав її іконостас. Переважно оформлював дитячі книги.

Похований Михайло Михалевич на українському цвинтарі в Баунд Бруці, Нью-Джерсі.

Михайло Михалевич - визначний український художник

Михайло Михалевич - визначний український художник

Михайло Михалевич - визначний український художник

Джерело: Diaspora.ua