“Ми йдемо в бій. За нами модерно – озброєна відступаюча ворожа, чеська армія. Минають прекрасні танки, збудовані карпатськими грішми.

Ми йдемо в бій. Перед нами – стара організована, випробувана у війнах, армія Гунів. Ми йдемо вперед. Перед нами широке, рівне “Красне Поле”, що тягнеться за Хустом в пару кілометрах понад Тисою в напрямі до Королево-Севлюш.

Вогнем палить думку відповідальність за сотню, що складається з хоробрих гуцулів, без зброї лише з крісами та чотирма машиновими крісами, що їх стрільці вночі самотужки зкомбінували, позбиравши частини…Залунали окремі постріли.

В повітрі пахне порохом. Розсипаємося по “Красному Полю”, йдемо в протинаступ. Тримаємося берега Тиси, щоб не дати мадярам зайти в тил.

Воля або смерть, яка дорога й тепла рідна земля!..Лише тепер, коли на ній лежали і може навіки зріднюючися з нею, ніби чуєш її колискову пісню. Моя Ти єдина, навіки моя, Мати Земле! – шепчуть уста.

Війна, яка ж вона химерна! Стріляють в тебе і ти відповідаєш, забуваючи про всі небезпеки. Падають, встають і знову падають, але не спиняючись ідуть прямо в обійми смерти: весело зі сміхом… Виконують обов’язок перед Батьківщиною.

Бої ведуться завзято з обох сторін: одні обороняють свій край і міжнародне право, а другі користуються з безборонности краю, поневолюють його.

На Карпатську Україну мадярська держава вислала 60-тисячний корпус.

Так мадяри поповнили безправ’я над Карпатською Україною і українським народом, знехтувавши всі закони, не лише міжнародні, а мадярські та божеські, мордуючи тих, що хоробро охороняли свій Край, свою Батьківщину…”.

Зі споминів Гриця Божка "З боїв на Карпатській Україні"

Зі споминів Гриця Божка “З боїв на Карпатській Україні”

Зі споминів Гриця Божка "З боїв на Карпатській Україні"

Зі споминів Гриця Божка “З боїв на Карпатській Україні”

Джерело: фб УІНП